Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 22.09.2023 Dnes má svátek Darina

Nadace ČEZ pomohla i díky masivní podpoře v aplikaci EPP

Projekt splnil očekávání všech.

Projekt probíhal téměř v linii, jak jsme naplánovali.

Samozřejmě jsme nemohli vědět, co nás čeká až odstraníme původní krytinu podlahy a bylo potřeba ji částečně upravit, to ale nakonec zařídilo statutární město Jablonec nad Nisou, proto nám nevznikly vícenáklady a v rámci tohoto projektu se nic neměnilo, časově jsme si dali rezervu a počítali s možností komplikací.

Po stržení lišt jsme zeď opravili svépomocí a svépomocí i vymalovali a připravili okolní prostor pro pokládku lina.

Jako krytinu jsme zvolili  vinilové panely pro extrémní zátěž. Vestavěná skříň pak byla dodána v prosinci. Nakoupili jsme i stoly a připevnili držák na dataprojektor. Nový dataprojektor již funguje a první využití bylo skvělé.

Vánoční setkání všech dobrovolníků i členů, takzvané hasičsko - křižácké setkání proběhlo tak již v nově opravených prostorech a bylo skvělé.

Nová, hygienicky udržovatelná podlaha splňuje veškeré nároky, tedy mohou se tam spojovat aktivity dětí i dospělých, není potřeba nastavovat přezouvací systém pro všechny, protože po každé návštěvě je možné prostor vytřít a ošetřit desinfekcí. Nová podlaha již nezadržuje prach a roztoče, proto klesl okamžitě i atak alergických reakcí. Místnost se i opticky zvětšila a prosvětlila, nová, větší skříň dala prostor na věci, které byly uskladněny v rozpadajících se skříních a ještě prostor zbyl na uložení i dalších věcí ( úložných prostorů není nikdy dost). Nové stoly, které lze složit jsou praktické, protože se dokáží přizpůsobit potřebám jednotlivých skupin.

Už první setkání všech naznačilo pozitivní posun, protože všichni naši společní členové a dobrovolníci mají pocit, že i oni ostatním stojí za to, aby jim pomohli získat důstojný prostor ke schůzkám a činnosti.

Děkujeme za pomoc a spolupráci Okresnímu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jablonec nad Nisou a děkujeme za podporu Statutárnímu městu Jablonec nad Nisou. Děkujeme všem, kteří nás podpořili pohybem a hlavně děkujeme za finanční pomoc a podporu Nadace ČEZ.

Jablonec nad Nisou, 14. 1. 2020 Kateřina Havlová

 

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test