Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 22.09.2023 Dnes má svátek Darina

Jsme tu pro Vás

Centrum dobrovolníků jede na plný plyn.  Spojili jsme síly s naší Vodní záchrannou službou a dokazujeme, že spolu to zvládneme lépe.

Dobrovolníci se hlásí a požadavky také pomalu začínají přibývat. 

Ode dnešního dne nabízíme i pomoc psychosociální. Jako hlavní kapacity máme duchovního adventistické církve Romana Hampachera a Šárku Preislerovou psychoterapeuta. Další se nám pomalu ozývají. Myslím si, že i na tuto pomoc přijde čas a jsme tu, abychom Vám s tímto pomohli.

Víme, že rozhodnutím vlády by lidé nad 70 let měli zůstat doma a pokud možno nevycházet. Je to jejich ochrana, protože jsou ve svém věku právě tou křehkou a zranitelnou skupinou. Prosím šiřte tuto informaci, často jen velmi málo poslouchají, co říkají media, není to o panice, jen o zdravém rozumu. A pokud jsou mezi námi lidé, kteří nerespektují tuto nemoc, šíří ji, nebo k tomu přispívají, musíme my ostatní chránit ty, kteří si sami nepomohou.

Pokud budete potřebovat pomoci, obstarat rodiče, prarodiče, protože nebydlíte na Jablonecku, Semilsku, nebo máte jiné překážky, které Vám to neumožní, jsme tu pro pomoc.

Zajišťujeme nákupy, vyzvedáváme léky, pomáháme venčit mazlíky, snažíme se shromáždit roušky a rozdat je seniorům, prodavačkám a poté i všem ostatním.

Kateřina Havlová
ředitelka úřadu Oblastního spolku ČČK Jablonec nad Nisou

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test