Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 30.05.2023 Dnes má svátek Ferdinand

Konference měla úspěch

27. 8. 2019 - za podpory náměstka pro zdravotnictví MUDr. Přemysla Sobotky a přání hezkého dne od ředitele ZZS LK MUDr. Luďka Kramáře byla zahájena II. odborná konference první pomoci v Libereckém kraji s názvem NEBEZPEČNĚ BEZPEČNÉ JE POSKYTNOUT PRVNÍ POMOC.

Dopoledne v multimediálním sálu Krajského úřadu probíhaly odborné přednášky na téma urgentní stavy u dětí. Zahájila MUDr. Tauchmanová přednáškou DÍTĚ NENÍ MALÝ DOSPĚLÝ, pokračovala MUDr. Klejnová z KNL přednáškou - NEUROLOGICKÉ STAVY U DĚTÍ, dalším bodem byla přednáška přimářky dětského urgentního příjmu nemocnice  Motol na téma  - ÚRAZOVÉ STAVY U DĚTÍ, MUDr. Schleiderová poté pohovořila o SUICIDITĚ A PSYCHICKÝCH PROBLÉMECH U DĚTÍ a Mgr. Sedláček uzavřel přednáškou - BEZPEČNÉ DĚTSTVÍ U VODY BEZ NEHODY.

Odpolední workshopy byly přesně vyvážené, ve dvou se diskutovalo a to s krajským operačním střediskem zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a s lékaři nad problémy a ve dvou se pracovalo, KPR, KPR u tonoucích, dětí, KPR s využitím AED a druhý workshop - učit první pomoc není nuda.

Ačkoliv v letošním roce byla nižší účast, všichni si konferenci užili a to je pro nás nejdůležitější. Děkuji všem mým kolegům, přednášejícím i lektorům workhopů a v neposlední řadě skvělým účastníkům, bez Vás všech by to nešlo.  Kateřina Havlová

Máte-li nějaké postřehy ke konferenci, budu za ně ráda, napište mi: kancelar@cck-jablonec.cz

 

 

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test