Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 20.10.2021 Dnes má svátek Vendelín

Výsledek Ag POZITIVNÍ

Co když jsem pozitivní?

V případě pozitivního výsledku antigenního testu o dalším postupu rozhoduje to, zda máte, nebo nemáte příznaky COVID-19.

®    Pokud máte příznaky, je vám nařízena izolace, informujete svého praktického lékaře, který Vám vystaví pracovní neschopnost.

®    Pokud nemáte příznaky, vystaví Vám náš partner Smržo-Medic s.r.o. žádanku na PCR-test, zavede Vás do informačního systému ISIN a do 48 hodin se s Vámi spojí hygienická stanice. Pokud kontrolní PCR test vyjde opět pozitivní, řiďte se dle platných podmínek izolace. Do výsledku je vám nařízena izolace.

®    Informujete svého praktického lékaře

Po Po celou dobu léčby nepřijímejte žádné návštěvy (nejsou povoleny) a máte povinnost zůstat doma a  nevycházet.

 

 1)   S praktickým lékařem se domluvte na způsobu a frekvenci svého sledování zdravotního stavu po celou dobu léčby

2)     Nahlaste co nejdříve do svého zaměstnání, že jste pozitivní a proděláváte onemocnění COVID-19

3)     Nechte si nakoupit léky na teplotu a bolest (př. paralen, ibalgin, nurofen apod.), na suchý kašel (př. NAC-al-600,šumivé tablety, stoptusin, mukosolvan) vitamíny, hlavně C, D, E, multivitimíny s minerály (pravidelně je užívejte, minimálně i 14 dnů  až měsíc po vyléčení).

4)     Pokud jsou ostatní členové domácnosti NEGATIVNÍ, dodržujte tato pravidla:

a.     Izolujte se, využijte samostatnou, dobře větratelnou místnost.

b.     Při kontaktu s ostatními členy domácnosti mějte zakrytá ústa a nos, desinfikujte si ruce a udržujte bezpečnou vzdálenost min 2 m.

c.      Používejte roušky, jednorázové nepoužívejte opakovaně, textilní perte v min. 60°C, žehlete. Během používání nesahejte na přední stranu.

d.     Jezte odděleně od zbytku členů domácnosti.

e.     Pokud je nutná péče druhé osoby, měl by to být jen jeden člen domácnosti, který je v dobrém zdravotním stavu a netrpí závažným chronickým onemocněním nebo poruchou imunity. Při ošetřování člena domácnosti by měla mít ošetřující osoba ideálně respirátor FFP2/ KN95, nebo alespoň roušku. Po ošetření řádně umýt ruce teplou vodou a mýdlem.

f.       Využívejte papírové kapesníky, provádějte likvidaci do separátního pytle, který po naplnění zavažte a nemíchejte v domácnosti s běžným komunálním odpadem. Často vyhazujte pytle do popelnice.

g.     Zajistěte pravidelnou (denní) desinfekci povrchů ve vašem okolí a společně využívaných prostor (kuchyň, WC, koupelna), při manipulaci s Vaším ložním a osobním prádlem ať ostatní členové využívají  rukavice, ideálně toto prádlo dávat do samostatného pytle, nechat 48 hodin uzavřené, poté dát rovnou do pračky. Po manipulaci vždy provést hygienu rukou.

 

5)     Členové společné domácnosti sledují svůj zdravotní stav po dobu 14 dnů od posledního kontaktu s nemocným s příznaky COVID19. Jeho změnu a výskyt příznaků nemoci ihned nahlásí svému praktickému ošetřujícímu lékaři, případně na Krajskou hygienickou stanici.


ZHORŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU

V případě zhoršení zdravotního stavu a výskytu závažných příznaků - výrazná dušnost v klidu (neschopnost dokončit větu na jeden nádech, spánek v sedě jako nový příznak), teplota nad 39°C déle než 48 hodin, poruchy vědomí, zmatenost, útlum !!! kontaktovat neprodleně ZZS (tísňová linka 155).

Volající při komunikaci se ZZS je povinen uvést, že jde o pacienta s nemocí COVID-19.

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test