Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 17.12.2018 Dnes má svátek Daniel

Kurzy první pomoci

Víte, že?

  • Více než 75 % obyvatel si stále neví rady s poskytnutím první pomoci, nebo nejsou ochotni první pomoc poskytnout.
  • Mezi nejčastější problémy při poskytování první pomoci patří především problém „co mám dělat právě teď?“. Konkrétních příčin, proč laická veřejnost často váhá při jejím poskytování, je mnoho. Z možných příčin je např. obava z ještě většího ublížení zraněnému či obecný strach z nebezpečí a rizik (např. možný přenos patogenů). Setkat se lze i s nejistotou a nedostatkem sebedůvěry (zachránce sám uvědomuje nedostatek znalostí a dovedností). Vliv může mít i nechuť interakce s neznámými lidmi, přítomnost krve či dalších tělních tekutin.
  • Náš cíl je zbavit Vás strachu, abyste se nebáli zavolat záchranku, poskytnout jim potřebné informace a na místě dokázali poskytnout první pomoc tak, abyste postiženým lidem nabídli šanci na přežití.

 Proč právě s námi?

  • Jsme akreditovaná vzdělávací instituce specializovaná na výuku první pomoci. Nabízíme akreditované kurzy a programy MŠMT ČR, MPSV a MV GŘ HZS ČR + evropský certifikát EFAC
  • Nabízíme i širokou škálu neakreditovaných kurzů v různých směrech činnosti (děti a mládež, veejnost, maminky s dětmi, seniory,...)
  • Naši lektoři jsou nadšení profesionálové, výuka první pomoci je baví, sami se neustále vzdělávají a mají i spoustu praktických zkušeností i s poskytováním právě laické první pomoci.
  • Objednávkou kurzu u naší organizace pomáháte realizaci dalších humanitárních projektů Červeného kříže a zároveň podporujete činnost přímo v ČČK v Jablonci nad Nisou

Přehled termínů kurzů naleznete v PDF dokumentu níže, nebo přímo na stránce jednotlivých druhů kurzů. Upozorňujeme jen na nutnost zasílání přihlášek (u akreditovaných kurzů- ZZA, ZNZZ pro pedagogy a pod.), nebo nutnost přihlášení (e-mailem, SMS - jméno, datum kurzu, název kurzu, jméno účastníka) u kurů nižší třídy (kurz pro uchazeče o ŘP a pravidelný kurz Čtyři hodiny pro život)

 Kontakt s bližšími informacemi: reditelka@cck-jablonec.cz; kancelar@cck-jablonec.cz

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví