Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 27.01.2022 Dnes má svátek Ingrid

Seniorská obálka

Co je to Seniorská obálka? Jedním z nových opatření, která vedou ke zvýšení standardu bezpečí seniorů, je takzvaná Seniorská obálka. Je určena zejména pro seniory žijící doma, kteří nejsou zatím navázáni na některou sociální službu. Nicméně není na škodu, pokud se tato obálka objeví i v domácnostech, kde žijí mladší generace obyvatel.

Rychlé a hlavně ucelené informace ve chvíli, kdy jde hlavně o čas.

Aktuálně vyplněný list dle popisu necháte připevněný na lednici, či na kuchyňské lince, aby ho záchranáři při zásahu mohli využít.

Důležité je obálku při změně léků nově přepsat, aby informace byly stále aktuální.

Důležitost kolonek k vyplnění se řídí barvami, jako na semaforu.

Údaje a aktuálnost: Záleží na Vás, jaké kolonky ve formuláři  vyplníte, ale vždy musí být aktuální a pravdivé! Vyměňte obálku vždy při změnách léků, nebo po návratu z nemocnice.

Umístění: Viditelné místo v bytě.  Na lednici,  kuchyňskou linku zvenku, vchodové dveře zevnitř. Umístit tak, aby byla obálka pro záchranné složky okamžitě viditelná.

Datum narození, pojišťovna: Je na Vás, zda tyto údaje vyplníte, jsou dohledatelné z Vašich osobních dokladů.

Alergie: Velmi významná kolonka, zvláště při alergiích na léky, nebo při silných alergických reakcích na cokoliv ( otoky, zhoršené dýchání,…)

Nemoci: Pro záchranáře je důležité vědět, jaké máte současné nemoci, zda jste nemoc prodělali před rokem, nebo před 20 lety.

Léky : Uvádějte název opsaný z krabičky, včetně množství (př. 150mg), dále dávku  a denní dávkování (př. 1 - 0 - 1/2)

Kontakty: Osoba blízká, koho kontaktovat v případě Vašeho převozu a hospitalizace v nemocnici (rodinní příslušníci, přátelé, sousedé, pečovatelská služba), je to zcela na Vás. Telefon pak pomůže v případě zajištění péče  př. o domácího mazlíčka.

 

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test