Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 22.09.2023 Dnes má svátek Darina

Registrace dobrovolníků

Vážení ochotní zájemci o dobrovolnictví pro osamělé a potřebné,

nejprve bych Vám ráda z celého svého srdce poděkovala. Cítím, že se nacházíme ve velmi těžké době, ale zároveň vidím, že je tato doba spjata s ukázkou našich povah, našeho cítění, našeho lidství. Každému z Vás, který jste se rozhodl přispět k pomoci děkuji a je jedno, zda se bude jednat o nákup pro seniora, vyvenčení čtyřnohého parťáka, pokud bude mít senior strach jít ven, nebo zda budete pomáhat s doučováním dětí, nebo se zařadíte do komunikační skupiny a budete na telefonu právě pro osamělé a vyděšené spoluobčany, členy naší komunity. Poslední možností je stát se tzv "dobropečovatelem", nebo jinak Pečoatelem v záloze, u ns se "vycvičit" a jít poíhat do nějakého zařízení nebo do terénu a pomáhat pečovat o naše seniroy a zdravotně potižené. Zkrátka pomoci tam, kde je potřeba a naši nejpotřebnější to potřebují životně. 

Každá pomoc se počítá a je úžasná.

Cílem tohoto projektu je vytvořit komunitu, která na jedné straně potřebuje pomoc a na straně druhé poskytuje pomoc, vše v souladu, aby nebyl nikdo ohrožen a cílová skupina byla obhspodařena, tak jak bude potřeba.

CÍLOVÉ SKUPINY

 • Senioři 65+ let, 
 • Osamělí chronicky nemocní dospělí lidé, osamělé matky, 
 • Dočasně zdravotně znevýhodnění osamělí lidé (propuštění z nemocnice, s aktuálnímím úrazem, onemocněním)
 • Osamělí lidé v karanténě, rodiny v karanténě bez dalších možností – oddělená kapitola, kterou budou zajišťovat jen vybraní členové HJ ČČK, kteří budou souhlasit (bariérový řád, jinak nelze)

DOBROPEČOVATEL aneb  PEČOVATEL V ZÁLOZE   

registrace uchazečů: https://zvladnemeto.cervenykriz.eu/

Projekt přípravy a péče o dobrovolníky, které připravujeme pro zajištění péče v rámci sociálních pobytových, nebo terénních služeb. Naším společným cílem je dobrovolníky seznámit se základy přímé péče v sociálních službách, nabídnout jim „osahání“ různých dovedností a v kostce jim představit možnosti pečovatelství. Zároveň je zbavit možného strachu ze selhání a zároveň snížení stresové zátěže při samotném zapojení do péče.

KOORDINÁTOR OBLASTI

pro okres Jablonec nad Nisou – Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou, sídlem Uhelná 5, 466 01 Jablonec nad Nisou, IČO: 00426083, kontaktní osoba paní Lenka Maňáková, email: reditelka@cck-jablonec.cz, tel. 732 542 934.

PŘÍJEM DOBROVOLNÍKŮ

 • Prosíme, hlaste se jen ti, kteří jste v posledních 3 týdnech nepřicestovali z dovolené, jste zdraví, není u Vás ani nikoho z Vašich blízkých nařízena karanténa! Děkujeme za pochopení.
 • on line registrace dobrovolníků prostřednictvím jednoduchého google formuláře níže
 • odpověď každému registrovanému v průběhu 24 hodin
 • registrace obsahuje mailovou adresu, jméno a příjmení, telefonní kontakt, oblast, výběr zaměření dobrovolnictví (pochůzky pro seniory a osamělé lidi, komunikace s nimi, péče, atd.), dále rozhodnutí dobrovolníka, zda chce pomáhat ojediněle, nebo souvisle.
 • následně v průběhu maximálně 2 pracovních dnů se Vám ozveme a napíšeme upřesňující informace  k osobní schůzce a následné možné pomoci v rámci NOUZOVÉHO STAVU ČR.
 • každému dobrovolníkovi bude přidělen průkaz dobrovolníka a informace a vstupní školení k dané informatice a základní školení bezpečnosti práce a ochrany zdraví.
 • Poté se uvidíme jen pokud to budete potřebovat, vše ohledně požadavků budeme řešit prostřednictvím on-line komunikace, telefonu, SMS a e-mailů. Vše v zájmu ochrany těch nejzranitelnějších, tedy těch, kterým jsme se rozhodli společně pomáhat.

Šiřte prosím povědomí o možnostech naší pomoci, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem.

 • Na závěr mám prosbu na všechny, kdo se v budoucích týdnech chystají přiložit ruku k dílu. Jsme důležitou součástí celého systému, máme nyní určité povinnosti, které plynou ze smluv s městy a z celého principu fungování Červeného kříže. A abychom těmto povinnostem mohli dostát a pomoci co největšímu okruhu obyvatel, musíme být za všech okolností akceschopní. Vyvarujte se proto prosím rizikovým činnostem, které můžete nyní oželet. Jsme rozumní dospělí lidé, takže předpokládám, že každý z Vás je schopný rizika zvážit a chovat se zodpovědně. 

 

Další informace a kontakty možné na reditelka@cck-jablonec.cz 

Všem přejeme pevné zdraví.

 

 

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test