Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 16.09.2019 Dnes má svátek Ludmila

Seniorská obálka

Seniorská obálka urychlí pomoc lidem, kteří jsou v ohrožení života, většinou se to týká právě seniorů, osamnělých lidí a zdravotně postižených v Libereckém kraji.

V pátek 28. 6. 2019 v dopoledních hodinách proběhla v Liberci tisková konference k tomuto ojedinělému projektu. Liberecký kraj je 11 krajem, který tento projekt pomalu rozjíždí.

"SENIORSKÁ OBÁLKA" tedy tiskopis s tímto názem obsahuje základní informace o člověku a jeho zdravotním stavu, jaké bere léky, s čím se léčí, jaké má alergie. I informace o praktickém lékaři jsou v situaci, kdy se zhorší zdravotní stav velmi důležité. Záchránáři tuto obálku budou prioritně hledat na vnitřní straně vstupních dveří, na lednici, nebo kuchyňské lince.

Aby tento projekt fungoval správně a opravdu pomáhal je důležitá hlavně důslednost těch, kteří tuto obálku budou využívat:

1) Je žádoucí, aby byl tiskopis co nejčitelnější, proto je dobré vyplnit buďto elektronicky, nebo tiskacím písmem.

2) Pokud berete více léků, napište je na samostatný list a přiložte k tomuto formuláři.

3) U léků je důležité nejen napsat název (př. Paralen, Prestarium combi), ale i sílu léku (př. Paralen 500, Prestarium combi 12,5/10) a také dávkování (př. 1-0-1 - to jest ráno 1 tbl., v poledne nic a  večer 1 tbl.)

4) Na tomto listě je důležité mít vždy AKTUÁLNÍ údaje, tedy, pokud se změní léky, napsat novou kartu a tu starou zničit, neuchovávat si jich více, aby informace, které budou různé záchranáře nemátli a opravdu se na ně mohli spolehnout.

Formulář Seniorské obálky, včetně pokynů k vyplnění naleznete níže na našich stránkách, rovněž na sránkách ZZS LK, PČR, HZS LK a Libereckého kraje.

V průběhu několika týdnů bude k dispozici i v písemné formě v celém Libereckém kraji a to jak prostřednictvím jednotlivých složek IZS, tak na Libereckém kraji, nebo u nás na Červeném kříži v Jablonci nad Nisou.

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test