Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 22.09.2023 Dnes má svátek Darina

Soutěž mladých zdravotníků 2019

Dnes opět po roce proběhla v prostorech Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, územního odboru Jablonec nad Nisou Oblastní soutěž mladých zdravotníků  2019.   45. ročník proběhl pod záštitou poslance parlamentu ČR, pana Petra Beitla.

Jako tradičně i tentokráte na děti vyjma soutěžních stanovišť čekaly i stanoviště nesoutěžní, ale povinná. Dopravní výchova z rukou městské policie, křižovatky a měření rychlosti běhu pod taktovkou dopravních policistů. Vězeňská služba ČR - věznice Rýnovice předvedla dětem svůj zbraňový arzenál, bylinky naší Jiřinky jako každoročně děti seznámily s léčivou mocí nejen bylin, ale i zdánlivě obyčejného koření a zeleniny, vodní záchranáři předvedli své vybavení, se kterým jsou připraveni i v letošním roce chránit zdraví u Jablonecké přehrady, děvčata s DDM Vikýř připravila ručně dělaný strom života a u studentů Liberecké zdrávky si všichni mohli vyzkoušet masáž srdce a transport ve vauové matraci.  Krajské vojenské velitelství Liberec pro děti připravilo ukázku své výzbroje a laserovou střelnici, útulek Dášenka jako radičně první pomoc pro pejsky a pomůcky k odchytu a Janovští hasiči kromě své výstroje a hasičské techniky připravili i výborný guláš k obědu pro pořadatele.

Děti netrápila ani zima, protože, když zrovna  neplnily žádné úkoly užívali si diskotékové tance s DJ Pavlem a Kačkou.

Výsledky přikládáme, fotky najdete na rajčeti, ale pamatujte, VŠICHNI JSOU DNES VÍTĚZI, protože přišli a vyzkoušeli si první pomoc i když měli strach, i když ne vše bylo úplně dobře, ale proto to děláme, jen cvičení dělá mistra :-).

 

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test