Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 30.05.2023 Dnes má svátek Ferdinand

TISKOVÁ ZPRÁVA Z AKCE SMZ 2018

 

OBLASTNÍ KOLO SOUTĚŽE MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

Dne 2. 5. 2018 v areálu HZS proběhl již 44. ročník soutěže určené pro pětičlenná družstva dětí ze základních škol Jablonecka. Na 90 dětí mezi sebou soutěžilo v pěti disciplínách první pomoci. V letošním roce bylo hlavním tématem výročí  let republiky, a proto byly i náměty na stanovištím s tématem hlavních událostí minulého století, vznik republiky 1918, květen 1945, srpen 1968, listopad 1989 a leden 1993.

K pěti základním soutěžním úkolům už neodmyslitelně patří i volná, nebodovaná, ale povinná stanoviště, která nám naši partneři každoročně pomáhají pro děti připravit. Bylinky naší Jiřinky, zdrávka Liberec a resuscitace, Věznice Rýnovice a ukázka zbraní, dopravní značky v podání Městské policie Jablonec n. N., dobrovolní hasiči Janov n. N., vybavení auta RV zdravotnické záchranné služby, útulek Dášenka Lučany a první pomoc u zvířat, Policie ČR a pravidla silničního provozu, průjezdy křižovatkami (to by si měli zkusit i někteří dospěláci), armáda a jejich pojízdná ambulance. Zkrátka od každého kousek a dohromady je to úžasné dopoledne plné akce, zábavy a poučení.

Do regionálního kola pro kraje Liberecký a Ústecký, který proběhne 8. června v Teplicích, postoupila družstva Záchranáři, s.r.o. z Masarykovy základní školy a obchodní akademie Tanvald za I. stupeň a Mozarti ze základní školy Mozartova Jablonec nad Nisou za II. stupeň.

Děkujeme Hasičskému záchrannému sboru a příslušníkům stanice Jablonec n. N. za možnost využít jejich prostory (a všude se jim motat). Za podporu dary děkujeme Capri sone, firmě Atotech, okresnímu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jablonec nad Nisou, Libereckému kraji. Děti měly svačiny zdarma a to díky podpoře PEKÁRNY MIKULA TURNOV, ŘEZNICTVÍ BROŽ JABLONEC N.N. RÝNOVICE A ELEKTRO PLAVY.

 Moc si Vážím práce všech našich členů, kteří se na přípravě a realizaci podíleli. V neposlední řadě patří díky statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a Libereckému kraji za podporu a osobní angažovanost, což je pro všechny zúčastněné motivující.

 Jablonec nad Nisou, 3. 5. 2018

Kateřina Havlová

Kompletní výsledková listina bude zaslána všem zúčastněným školám.

Fotky z akce najdete zde

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test