Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
483 356 216 732 542 934 702 191 003
Datum: 16.09.2019 Dnes má svátek Ludmila

Bezpříspěvkové dárcovství krve

AKTUÁLNĚ Z TRANSFÚZKY:

Vážení dárci, dovolujeme si Vás upozornit na organizaci provozu ODBĚRŮ krve a plazmy v LETNÍM OBDOBÍ od 17. 6. 2019 do 6. 9. 2019.
ODBĚRY PLNÉ KRVE budou probíhat pondělí, středa, čtvrtek (dne 2. 7. odběry plné krve – pouze pro zvané dárce na tento den)
ODBĚRY PLAZMY dle objednávek

 
Vážení dárci, rádi bychom Vás upozornili, že z důvodu výskytu západoniské horečky nelze 4 týdny po návratu z níže uvedených evropských zemí (minimálně 1 strávená noc v časovém období 1. 5. - 31. 10.) darovat krev.

Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Francie (jižní - regiony Okcitánie, Provence) a Korsika, Chorvatsko (území mimo přímořské oblasti), Kosovo, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Rakousko (Dolní Rakousy, Vídeň), Rumunsko, Řecko, severní Itálie (Emilia Romana, Piemont, Lombardie, Veneto, Friuli-Venezia Giulia) a Sardinie, Slovinsko, Srbsko, Turecko, Ukrajina


O DÁRCOVSTVÍ KRVE

Bezpříspěvkové dárcovství je významným kritériem bezpečnosti darované krve. Pouze ten dárce, který není motivován přímou finanční odměnou, je z hlediska moderního pojetí transfuzní služby dostatečně bezpečný.  

Morální oceňování bezpříspěvkových dárců krve provádí v České republice Český červený kříž. V Jablonci nad Nisou probíhá oceňování několikanásobných dárců krve ve slavnostních prostorech nemocniční kaple v nemocnici Jablonec nad Nisou a nebo v obřadní síni jabloneckého magistrátu několikrát v roce. Dárci si svá ocenění přebírají z rukou významných osobností Libereckého kraje a představitelů Červeného kříže v Jablonci nad Nisou. 

Aktuální přehled termínů oceňení v Jablonci nad Nisou naleznete v pdf. příloze na konci této stránky.

V Jablonci nad Nisou není transfúzní oddělení, proto naši dárci jezdí do blízké krajské nemocnice Liberec ( Baarova ulice 10). Aktuální informace a krevní barometr naleznete zde

 Kontakt transfúzní oddělení krajské nemocnice Liberec

Stanice dárců krve: +420 800 100 091
Sekretariát: +420 485 312 521
E-mail: transfuzni@nemlib.cz

Evidence dárců

Po 6:30 − 9:00
Út − Pá 6:30 − 10:00

Platnost pozvánky k darování krve je + 7 dní od data pozvání.

Noví dárci jsou vítání kdykoliv v uvedené dny, nejvhodnějším dnem je pátek.

Statutární město Jablonec Nemocnice Liberec Nadace preciosa Cesta snů Jablonecký deník SVS Liberecký kraj Ministerstvo zdravotnictví partner test